Azərbaycan Respublikasının Mineral Ehtiyatlarının Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffafliq Təşəbbüsü üzrə Komissiyanın yeni tərkibinin təstiq edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin Sərəncamı (30.11.2006)
1. Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2003-cü il 13 noyabr tarixli 224 nömrəli sərəncamının 1-ci bəndi ilə yaradılmış Azərbaycan Respublikasının Mineral Ehtiyatlarının Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffafliq Təşəbbüsü üzrə Komissiyanın aşağıdakı yeni tərkibi təstiq edilsin:
Komissiyanın sədri
Mövsümov Şahmar Arif oğlu - Dövlət Neft Fondunun icraçı direktoru
Komissiyanın üzvləri:
İbrahimov Rafael Tofiq oğlu - Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığında Azərbaycan Respublikasının fövqəladə və səlahiyyətli səfiri
Səlimov Rauf Ağaməmməd oğlu - Dövlət Statistika Komitəsinin Sənaye, nəqliyyat və rabitə statistikası şöbəsinin müdiri
Fətizadə Zaur İntiqam oğlu - Vergilər Nazirliyinin İqtisadi təhlil və uçotun təşkili idarəsinin rəisi
Nəsirov Elşad Mustafa oğlu - Dövlət Neft Şirkətinin Sərmayələr və marketinq üzrə vitse-prezidenti
Qasımov Nizami Yunis oğlu - İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin İqtisadi siyasət və proqnozlaşdirma departamentinin fiksal və monetar siyasəti sektorunun müdiri
Hacikərimov Qazi İbadulla oğlu - Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Geoloji Kəşfiyyat Xidmətinin rəisi
Xəlilov Firdovsi Ələsgər oğlu - Maliyyə Nazirliyinin Milli Iqtisadiyyatın maliyyəsi şöbəsinin yanacaq-energetika kompleksinin maliyyəsi sektorunun müdiri
Muradov Feyzulla Məzahir oğlu - Sənaye və Energetika Nazirliyinin İnvestisiya siyasəti və sənaye müəssisələrinin yenidən qurulmasi şöbəsinin regional inkişaf sektorunun müdiri
Şıxəliyev Əşrəf Fərhad oğlu - Xarici İşlər Nazirliyinin İqtisadi əməkdaşlıq və inkişaf idarəsinin rəisi

Ordinance of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan № 363
1. The new composition of the Committee on the Republic of Azerbaijan's Extractive Industries Transparency Initiative established by the N224 Ordinance of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated November 13, 2003 is herewith confirmed to consist of following people:
Chairman of the Committee:
Movsumov Shahmar Arif oglu - Executive Director of the State Oil Fund
Members of the Committee:
Ibrahimov Rafael Tofig oglu - Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Azerbaijan in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Salimov Rauf Agamammad oglu- Director of the department for Industry, Transportation and Communication Statistics of the State Statistics Committee
Fatizadeh Zaur Intigam oglu- Head of the Economic Analysis and Registration Planning Department of the Ministry of Taxes
Nasirov Elshad Mustafa oglu- Vice-President on Investment and Marketing of the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan
Gasimov Nizami Yunis oglu- Director of the Fiscal and Monetary Politics Division of the Economic Policy and Forecasting Department of the Ministry of Economic Development
Hacikerimov Gazi Ibadulla oglu - Director of the National Geological Prospecting Department of the Ministry of the Ecology and Natural Resources
Khalilov Firdovsi Alasgar oglu - Director of the Sector for Financing of Energy and Fuel Complex of the National Economy Financing Department of the Ministry of Finance
Muradov Feyzulla Mezahir oglu - Director of the Regional Development Division of the Department of Investment Policy and Reconstruction of Enterprises of the Ministry of Industry and Energy
ShikhaliyevAshraf Farhad oglu - Director of the Economic Cooperation and Development Department of the Ministry of Foreign Affairs