Dövlət Neft Fondunun 2007-ci il büdcəsinə dəyişikliklər edildi (26/12/2007)
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 26 dekabr 2007-ci il tarixli Fərmanı ilə Dövlət Neft Fondunun 2007-ci il üçün büdcəsinə dəyişikliklər edildi.
Fərmana uyğun olaraq, məcburi köçkünlər üçün yeni yaşayış qəsəbələrinin salınması işini sürətləndirmək və onların müvəqqəti məskunlaşdığı çadır düşərgələrinin tam ləğv edilməsini təmin etmək məqsədilə, Fondun  2007-ci il üzrə büdcəsinin qaçqınların və məcburi köçkünlərin sosial-məişət və məskunlaşma  məsələləri ilə əlaqədar bəzi tədbirlərin maliyyələşdirilməsi ilə bağlı xərc maddəsi 124 161,0 min manatdan 154 161,0 min manata qədər artırılmaqla, Bakı-Tbilisi-Qars yeni dəmir yolu  layihəsinin maliyyləşdirilməsi ilə bağlı xərc maddəsi 50 000,0 min manatdan 30 000,0 min manata qədər və Oğuz-Qəbələ zonasından Bakı şəhərinə su kəmərinin çəkilməsi layihəsi ilə bağlı  xərc maddəsi 183 620,0 min manatdan 173 620,0 min manata qədər azaldıldı.

SOFAZ 2007 budget amended (26/12/2007)
The 2007 budget of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) was amended by the Decree of the President of Azerbaijan dated December 26, 2007.
As per the Decree, the amount of expenditures of the Fund on financing some projects concerning solution of the social and settlement problems of the refugees and internally displaced persons are increased to AZN 154 161,0 thousand instead of the previous AZN 124 161,0 thousand. The amount of expenditures for financing of "Baku-Tbilisi-Kars railway" project and for financing construction of the Oguz-Qabala-Baku water supply system are decreased accordingly from AZN 50 000,0 thousand to AZN 30 000,0 thousand and from AZN 183 620,0 thousand to AZN 173 620,0 thousand.