Neft Fondunun loqosu hazırlanmışdır
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun loqosu hazırlanmışdır. Loqoda Neft Fondunun fəaliyyətinin tərkib hissəsi olan Azərbaycanın sərvətlərinin gələcək nəsillər üçün saxlanmasını özündə simvolizə edən əlində qiymətli obyekt tutan insan təsvir edilmişdir.
İnsanın əlləri iki "buta" şəklində təsvir edilmişdir ki, bu da milli çalarları əks etdirir.
Əllərin arasındakı məsafə bir növ özündə "hər şeyi görən gözü" simvolizə edir. Baxışlar qurulmasında Neft Fondunun fəal iştirak etdiyi ölkənin və xalqın böyük gələcəyinə yönəlmişdir.
Eyni zamanda bu baxış təsvir edilmiş fiqurun öz daxilinə yönəlmişdir. Əllərin arasındakı kürə insanın ürəyini təsvir edir ki, bu da Neft Fondunun şəffaf fəaliyyətinin simvoludur.

SOFAZ’s logo is designed
Logo_medium [EN]The logo of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan was designed. It is described a man holding something valuable in his hands symbolizing Funds main function to preserve Azerbaijan's wealth for future generations.
Hands of the figure are described as two "buta" giving to the logo national flavour.
Area between hands is described as the eye of the Omniscience directed to the great future of the country in which SOFAZ plays important role.
This eye directed also to the inside of the figure. Circle between the hands is described as the heart symbolizing Fund's transparency.