Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun 2010-cu il büdcəsində dəyişikliklər edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı (22/07/2010)
Cari ildə xam neftin qiymətlərinin yüksək səviyyədə qalması şəraitində karbohidrogenlərin istismarı ilə əlaqədar hasilatın pay bölgüsü barədə sazişlərdən Azərbaycan dövlətinə əlavə gəlirlərin daxil olacağını, habelə Azərbaycan Respublikasının 2010-cu il üçün dövlət büdcəsində dəyişikliklər edildiyini nəzərə alaraq, Dövlət Neft Fondunun büdcəsində müvafiq dəyişikliklərin aparılmasını təmin etmək məqsədilə qərara alıram: 1. Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2000-ci il 29 dekabr tarixli 434 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Fondu haqqında Əsasnamə"yə və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2001-ci il 12 sentyabr tarixli 579 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun illik gəlir və xərclər proqramının (büdcəsinin) tərtibi və icrası Qaydaları"nın 5.4.1-ci və 5.4.2-ci bəndlərinə uyğun olaraq, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun İcraçı Direktorunun vəsatətini və Müşahidə Şurasının rəyini nəzərə alaraq, "Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun 2010-cu il büdcəsinin təsdiq edilməsi barədə" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2009-cu il 25 dekabr tarixli 204 nömrəli Fərmanında (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2009-cu il, № 12, maddə 992) aşağıdakı dəyişikliklər edilsin: 1.1. 1-ci bənddə "5 963 126,7" rəqəmləri "9 032 139,4" rəqəmləri ilə, "5 428 431,2" rəqəmləri "6 428 431,2" rəqəmləri ilə əvəz edilsin; 1.2. 2-ci bənddə verilmiş cədvəl aşağıdakı redaksiyada verilsin:
1.3. 3-cü bənddə verilmiş cədvəlin 2-ci sırasında "4 915 000,0" rəqəmləri "5 915 000,0" rəqəmləri ilə əvəz edilsin və xərclərin məbləğinin cəmi göstərilən sırada "5 428 431,2" rəqəmləri "6 428 431,2" rəqəmləri ilə əvəz edilsin. 2. Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun İcraçı Direktoru bu Fərmandan irəli gələn məsələləri həll etsin.

The Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on the Amendments to the Budget of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan for 2010 (22/07/2010)
Taking into account that Azerbaijan will receive extra revenues from the production sharing agreements in connection with the hydrocarbons exploitation under the circumstances of high price of crude oil in the current year, as well as, taking into consideration the necessity of making amendments to the budget of the State Oil Fund in connection with amendments to the state budget for the year 2010, it is hereby decreed: 1. In accordance with the "Regulations on the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan" approved by Decree No. 434, dated December 29, 2000, of the President of the Republic of Azerbaijan, and paragraphs 5.4.1. and 5.4.2. of the "Rules on the preparation and execution of the annual program of revenues and expenditures (budget) of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan" approved by Decree No. 579, dated September 12, 2001, of the President of the Republic of Azerbaijan, taking into consideration the application of the Executive director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan and the opinion of the Supervision Board, to make the following amendments to Decree No. 204, dated December 25, 2009, of the President of the Republic of Azerbaijan on the "Approval of the Budget of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan for 2010": 1.1. To change the words "the incomes amounting to 5 963 126.7 thousand manats" with the words "the incomes amounting to 9 032 139.4 thousand manats", and the words "the expenditures amounting to 5 428 431.2 thousand manats" with the words "the expenditures amounting to 6 428 431.2 thousand manats", in paragraph 1 of the Decree; 1.2. To edit the table in paragraph 2 of the Decree as follows:
1.3. To change the figure "4 915 000.0" with the figure "5 915 000.0" in the second row and to replace the figure "5 428 431.2" with the figure "6 428 431.2" in the row stipulating the total amount of the expenditures of the table in paragraph 3 of the Decree. 2. The Executive director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan shall be assigned to resolve issues arising from this Decree.