Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2000-ci il 29 dekabr tarixli 434 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Fondu haqqında Əsasnamə"yə və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2001-ci il 12 sentyabr tarixli 579 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun illik gəlir və xərclər proqramının (büdcəsinin) tərtibi və icrası Qaydaları"na uyğun olaraq qərara alıram:
1. Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun 2011-ci il büdcəsinin gəlirləri 9 132 941,0 min manat, xərcləri 6 886 155,4 min manat məbləğində təsdiq edilsin.
2. Müəyyən edilsin ki, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun 2011-ci il büdcəsinin gəlirləri aşağıdakı daxilolmalar hesabına formalaşır:
№
Azərbaycan Respublikasının payına düşən karbohidrogenlərin satışından əldə edilən xalis gəlirlər (karbohidrogenlərin nəql edilməsi üzrə məsrəflər, bank, gömrük rəsmiləşdirilməsi, müstəqil nəzarət (sörveyer), marketinq və sığorta xərcləri çıxılmaq şərti ilə, habelə Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin sərmayəçisi, payçısı və ya tərəfdaşı olduğu layihələrdə onun sərmayəsinə və ya iştirak payına düşən gəlirlər istisna olmaqla)
8 349 564,1
Şahdəniz-I fazasının icrası çərçivəsində hasil olunmuş qazın satışı üzrə müqavilə qiymətində edilmiş dəyişiklik nəticəsində yaranmış fərqdən daxilolmalar
283 249,2
148 024,4
498,5
10 452,0
Fondun valyuta aktivlərinin yerləşdirilməsindən və idarə olunmasından əldə edilən gəlirlər
340 252,8
900,0
9 132 941,0
3. Müəyyən edilsin ki, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun 2011-ci il büdcəsinin xərcləri aşağıdakı məqsədlərə yönəldilir:

The Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on the Approval of the Budget of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan for 2011 (28/12/2010)
In accordance with the "Regulations on the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan" approved by Decree No. 434, dated December 29, 2000, of the President of the Republic of Azerbaijan, and the "Rules on the preparation and execution of the annual program of revenues and expenditures (budget) of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan" approved by Decree No. 579, dated September 12, 2001, of the President of the Republic of Azerbaijan, it is hereby decreed:
1. To approve the budget of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan for the year 2011 including 9 132 941,0 thousand manats in revenues and 6 886 155,4 thousand manats in expenditures.
2. To define that the incomes of the budget of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan for the year  2011  are established out of the following revenues:
8 349 564,1
Dividends from regarding realization of the first phase of Shadeniz oil and gas project
283 249.2
148 024.4
Oil and gas agreement signature and/or performance bonuses paid by investors
498.5
10 452.0
340 252.8
Other revenues and incomes
900.0
9 132 941.0
3. To define that the expenditures of the budget of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan for the year 2011 are assigned to the following purposes: