ARDNF-nin universitetlərlə iş birliyi çərçivəsində "“Dəyişən dünyada sərvətin səfərbər edilməsi” başlığı ilə keçirdiyi növbəti infosessiya 9 mart tarixində UNEC- Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində baş tutub.
Fondun İnvestisiya departamentinin Daşınmaz əmlak şöbəsinin treyderi Günel Musayevanın moderatorluğu, Risklərin idarəedilməsi departamentinin Modelləşdi̇rmə və gəli̇rli̇li̇yi̇n ölçülməsi̇ şöbəsi̇nin müdiri Toğrul Rəhimbəyli, İnvestisiya departamentinin Sabi̇t gəli̇rli̇ qi̇ymətli̇ kağızlar və pul bazarları şöbəsi̇nin müdiri İqrar İsgəndərovun iştirakı ilə baş tutan ilk sessiyada tələbələrə ARDNF-nin investisiya portfeli, fəaliyyəti, maliyyə bazarlarında baş verən dalğalanmalar və cari vəziyyət haqqında ətraflı məlumat verilib.
Fondun Risklərin idarəedilməsi departamentinin Alternati̇v investi̇si̇yalar üzrə ri̇skləri̇n idarə edi̇lməsi̇ şöbəsi̇nin aparıcı təhlilçisi Agil Ömərov isə öz çıxışında Suveren sərvət fondları, keçən ilin noyabr ayında ARDNF-nin ev sahibliyi ilə Bakıda keçirilmiş Suveren Sərvət Fondlarının Beynəlxalq Forumunun 14-cu illik iclası və bu çərçivədə hazırlanmış “Dəyişiklik naminə sərvətin səfərbər edilməsi – Bakı çıxarışları” başlıqlı tədbirin icmal hesabatı barədə danışıb.
Tədbirin ikinci sessiyasında İnsan resursları departamentinin aparıcı mütəxəssisi Fuad Mirzəyev Fondun isə qəbul prosedurları və "Təhlilçi Məzun 2023" təcrübə proqramı mövzusunda təqdimatla çıxıb edib.
İştirakçılar arasında yer alan, bakalavr təhsilini Maliyyə və mühasibatlıq fakültəsi üzrə tamamlamış UNEC məzunu və "Təhlilçi Məzun 2022" təcrübə proqramının iştirakçısı olmuş Fuad İsgəndərov da Fondla bağlı təcrübəsini tələbələrlə bölüşüb. Qeyd edək ki, Fuad keçən ilin avqust ayından etibarən Fondun İnvestisiya departamentinin Sabi̇t gəli̇rli̇ qi̇ymətli̇ kağızlar və pul bazarları şöbəsi̇ndə treydər vəzifəsində çalışır və hazırda UNEC-də maqistr dərəcəsi üzrə maliyyə təhsilini davam edir.

Within the framework of SOFAZ’s cooperation with the universities, the next info session under the title of "Mobilising Capital in a World of Change" was organized at UNEC-Azerbaijan State University of Economics on March 9th.
In the first session held in panel discussion format with the moderation of Gunel Musayeva, Trader of Real Estate Division of Investment department, and participation of Igrar Isgendarov, Head of Fixed Income and Money Markets Division of Investment department, Togrul Rahimbayli, Head of Quantitative Solutions Division of Risk Management Department the students were informed about the SOFAZ investment portfolio, activities, and the current situation in the financial markets.
Agil Omarov, Lead Analyst of Alternative Investments Risk Management Division of Risk Management Department provided extensive information regarding Sovereign Wealth Funds, the IFSWF 14th Annual Meeting hosted by SOFAZ, held in Baku on November 14-17, 2022 and the summary report of the event entitled “Mobilising Capital in a World of Change: Baku Lessons” in his presentation.
In the second session of the event, Fuad Mirzayev, the Leading Specialist of the Human Resources Department, talked about the Fund's recruitment processes, global trends and the upcoming “Graduate Analyst 2023" internship program.
Fuad Iskenderov, UNEC graduate who completed his bachelor degree at the Faculty of Finance and Accounting and participated at the "Graduate Analyst 2022" internship program was among the attendees and shared his experience with the students. It should be noted that since last August, Fuad has been working as a Trader in the Fixed Income and Money Markets Division of the Investment Department and is studying his master degree in Finance at UNEC currently.