Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda 5 iyun tarixində Yay Təcrübə Proqramının açılış mərasimi baş tutub. Belə ki, müxtəlif seçim mərhələlərindən keçərək təcrübə proqramına seçilmiş tələbələrə Fond əməkdaşları tərəfindən təqdimat keçirilib.
Tədbir çərçivəsində təcrübəçiləri salamlayan İnsan resursları departamentinin aparıcı mütəxəssisi Günel Əsgərova hər il keçirilən təcrübə proqramının Fondun işə qəbul strategiyasındakı əhəmiyyətli rolunu vurğulayıb və proqram barədə ətraflı məlumat verib. Daha sonra İnvestisiya departamentinin Sabi̇t gəli̇rli̇ qi̇ymətli̇ kağızlar və pul bazarları şöbəsinin baş treyderi Elvin Abbasov Fondun investisiya fəaliyyəti və aktivlərin bölgüsü mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Fondun İctimaiyyətlə əlaqələr departameninin aparıcı mütəxəssisi Aynurə Səmədova isə Fondun korporativ dəyərləri və etik davranış qaydaları barədə danışıb.
"Təhlilçi Məzun - 2022" təcrübə proqramının iştirakçısı olmuş və hazırda Fondun İnvestisiya departamentinin Sabi̇t gəli̇rli̇ qi̇ymətli̇ kağızlar və pul bazarları şöbəsi̇ndə treydər vəzifəsində çalışan Fuad İsgəndərov da Fondla bağlı təcrübəsini tələbələrlə bölüşüb.
Sonda təcrübəçilərin suallarını cavablayan Fond əməkdaşları onlara öz tövsiyyələrini bildiriblər.
Qeyd edək ki, proqramın davam edəcəyi 8 həftə ərzində təcrübəçilər, İnvestisiya, Risklərin idarəedilməsi, Neft kontraktları, İnsan resursları, Büdcə proqnozlaşdırma və layihələr, Mühasibat uçotu və hesabatı, İctimaiyyətlə əlaqələr, Daxili audit, Hüquq, İnformasiya texnologiyaları kimi fərqli departamentlərdə və İnformasiya təhlükəsizliyi və kibertəhlükəsizliyin idarəedilməsi şöbəsində real iş mühitində təcrübə və əyani tapşırıqlar üzərində işləməklə müvafiq sahələrdə praktik vərdişlər qazanmaq imkanı əldə edəcəklər.

Summer Internship Program has been started in SOFAZ
The opening ceremony of the Summer Internship Program was held at the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan on June 5th. Fund employees delivered the presentations to the students who successfully passed through various selection stages and were selected for the internship program.
Gunel Asgarova, the Leading Specialist of the Human Resources Department, warmly welcomed the interns? emphasized the crucial role of the annually held internship program in the Fund's recruitment strategy and provided detailed information about the program. Following that, Elvin Abbasov, Senior Trader of the Fixed Income and Money Markets Division of the Investment Department, delivered a presentation on the Fund's investment activities and asset allocation. Aynura Samadova, the Leading Specialist of the Public Relations Department, talked about SOFAZ's corporate values and code of conduct in her presentation.
Fuad Iskenderov, who participated in the internship program "Graduate Analyst - 2022" and currently is working as a Trader in the Fixed Income and Money Markets Division of the Investment Department shared his experience with the students.
At the end, the Fund employees answered the questions of the interns and gave them their recommendations.
It should be highlighted that during the 8-week internship program, the students are entitled to acknowledge actual business experience by working with a dynamic team of highly skilled professionals from the key SOFAZ departments such as Investment, Risk Management, Oil Contracts, Budget Forecasting and Projects, Accounting, Legal, Human Resources, Public Relations, Internal Audit and Information Technology.